Acıpayam Ucarı Göleti

Acıpayam ilçesinin mahallesi olan Ucarı’da köyün adını taşıyan ucarı göleti bulunmaktadır. Ucarı Acıpayam ovasında küçük bir köydür. Yıllardır kendi halinde olan göl, köylerin mahalleye dönmesinin ardından Acıpayam belediyesinin destekleriyle temizlenip şimdiki haline getirildi. Gölün ortasındaki yapay ada gelin albümü yapacaklar için uğrak nokta oldu. Ayrıca Acıpayam belediyesi tarafından işletilen restoranda çok güzel lezzetlerinde tadına bakabilirsiniz. Hatta size tavsiyemi restorana gitmeden önce siparişlerinizi önden vermeniz. Malum köydeki bu restoranda malzeme tedariki sorunu yaşanabiliyor.

Acıpayam Ucarı göletinde ateşli piknik alanı da bulunuyor. Bu alanda ateş yakabileceğiniz mangalık bölümleri bulunuyor. Yem yeşil çimenlik alanda ayakkabınızı dahi çıkarıp yürüyebilirsiniz. Çocuk parkı ve hemen yanında ağaç dallarının arasında çarda bulunmaktadır.

Ucarı göleti yol tarifi

Acıpayam ilçesinden ata sancak tarım işletmesi tabelasını takip ettiğinizde köye ulaşacaksınız. Salda yolunda gelecek olursanız kara höyük köyünden sola dönerek uçarı göletline ulaşabilirsiniz.

Acıpayam uçarı göletti yol tarifi, ucarı göleti, ucarıgöleti denizli, uçarıgöleti restorant, uçarı gölü piknik alanı, denizlide gezilecek yerler,

Denizli’de gezilecek yerler sayfasına Buradan ulaşabilirsiniz.

Videolara Buradan ulaşabilirsiniz.

905 Okuma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir