DENİZLİ SEYİR TEPESİ – TEMATİK PARK

Denizli seyir tepesi – tematik park Pamukkale ilçesi Kınıklı mahallesinde bulunmaktadır. Pamukkale üniversitesi yerleşkesinin yakınındaki seyir tepesi aynı zamanda tematik park olarak hizmet veriyor. 405bin metrekare alana kurulu parkta restoran, seyir terasları, macera parkurları, yapay tüneller, yapay şelale, dağ kızağı, zipline, kay kay alanları, çocuk oyun alanlar, dünyanın en büyük horoz heykeli ve birçok yürüyüş yollarıyla sizi bekliyor. Tematik parkı ziyarete geldiğinizde kesinlikle bir gününüzü ayırın ve anın tadını çıkarın. Özellikle zipline ve dağ kızağını denemenizi öneririm.

Tematik Park
Tematik Park

Denizli seyir tepesi – tematik park açıldığı günden beri yoğun ilgi gören Denizli Seyir Tepesi, Tematik Park’ı bu günlerde pandemiden dolayı kapalı oluyor. Girişi ücreti 2020 yılında kişi başı 7 tl . 2021 yılı fiyatı açıklandığında Buradan sizlerle paylaşacağım.

Denizli Seyir Tepesi

Tematik park ne demek ? Diğer adıyla eğlence parkı; geniş alanlarda açık ve kapalı eğlence alanlarının bulunduğu parklardır. Bu parklarda grup olarak oynayacağınız oyunlar olduğu gibi tek başınıza parkurlarda aktivite yapabilirsiniz.

Dev Denizli Horozu

Denizli Seyir Tepesi ‘nde bulunan Dev Denizli Horozu 27 metre yüksekliğinde. Gece aydınlatması yapılan horoz güzel görsel sunmaktadır.  Horoz heykeline özel günlerde özel aydınlatmalar yapılıyor.

Denizli seyir tepesine nasıl gidilir

Denizli seyir tepesine nasıl gidilir ? Özel aracınızla gidecekseniz Pamukkale üniversitesi yerleşkesinde buluna Denizli teknoparkı geçtikten sonra Orman Bölge Müdürlüğünü göreceksiniz. Hemen yakınından Seyir tepesi yoluna giriş yapabilirsiniz. Otobüs hatları Seyir Tepesi yakınından geçiyor. Otobüs numaraları; 191, 250, 320, 340, 430. Otobüs tabelalarında yazılı olarak Pamukkale üniversitesi yazanlara binebilirsiniz. Dolmuşla gidecek olan ziyaretçilerin teknoparkı geçtikten sonra inmeniz ve seyir tepesine giden ücretsiz araçlara binmeniz gerekiyor.

Denizli’de gezilecek yerler sayfasına Buradan ulaşabilirsiniz.

Pamukkale Belediyesi Seyir Tepesi drone videosuna Buradan ulaşabilirsiniz.

Seyir tepesi, seyir tepesi Denizli,  seyir tepesi nerede, seyir tepesine nasıl gidilir, seyir tepesi kaça kadar açık, seyir tepesi horoz heykeli, Denizli Seyir Tepesi giriş ücreti 2021, Denizli Seyir Tepesi açık mı, Denizli seyir tepesine hangi otobüs gider, Denizli Seyir Tepesi kapalı mı, Seyir tepesi açık mı, pamukkale belediyesi seyir tepesi, Seyir tepesi videosu,

11.656 Okuma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir