Denizli Teleferik

Denizli Teleferikle tanıştığı yıl olan 17 Ekim 2015 beri yoğunlukla ziyaret ettiği yerlerden biridir. Bağbaşı yaylasına hızlı ulaşım imkanı sunan teleferik ege bölgesinin en uzun teleferik listesinde yapıldığı yıl ile ilk sıraya ulaştı. Yaklaşık 300 rakımdan 1400 rakıma sizi ulaştıracak olan teleferik 1500 metre uzunluğa sahip. Teleferik yükseldikçe Denizli ayaklarınız altında görünmeye başlıyor. Kabin gelme süresi 30 saniye, teleferikle seyahat süresi yaklaşık 7 dakika sürmektedir.

Teleferikten indiğinizde sizi kafeterya karşılıyor. Bu kafeteryada yemek yerken Denizli manzarasını seyredebilirsiniz. Kafeterya önünde Bağbaşı yaylasına sizi götürecek ring durağı bulunmaktadır. İsterseniz yürüyüş yaparaktan yaylaya gidebilirsiniz. Yorulduğunuzda araçlar boş ise sizi bu noktalardan da alabiliyor. Yaylaya vardığınızda Olmazsa olmazımız kapı sizi karşılıyor.

Kapıdan geçtiğinizde sağ tarafta kıl çadırlar sol tarafta Yöresel satış ürünleri için kulübeler, Bungalov Evler, kafeterya ve çocuk parkı göreceksiniz. Çocuk parkının arka tarafında restoran bulunmaktadır. Çadır kapı yapabileceğiniz yaylada macera parkurunda sportif aktivitede de bulunabilirsiniz. Yanınızda getirdiğiniz yiyecekleri de piknik alanında yiyebilirsiniz.

Teleferik ücreti öğrenci ve tam gidiş dönüş aynı anda alıyorsunuz ve 10₺. 0-5 yaş ücret alınmıyor. Bisikletle girişyapacaksanız öğleye kadar ücret alınmıyor. Öğleden sonra 8 tl tam bilet ücreti bulunuyor. Şu an için Kredi kartı geçerli değil. Biletlerinizi alt istasyondaki gişelerden alabilirsiniz. Ocak ayında Pazartesi ve Cuma günleri saat 10:00-18:00 arası hizmet vermektedir.

Bağbaşı Yaylası ve Bungalov Evler 

Denizli’de gezilecek yerler listesine eklemeniz gereken güzel bir doğa olan Bağbaşı Yaylası ve Bungalov Evleri için Bilgi ve Rezervasyon hattı: 0258 211 28 28 den ulaşabilirsiniz. Çadır’da Konaklama Ücretleri Ocak 2021 için 30₺ kişidir. Kendi çadırınızı kurarsanız çadır başı 30₺ olarak ücretlendirilmiş.

Macer Parkuru

Macera parkuru ismini alan bu alanda, kule uzunluğu 14 metre olan olan bu alanda adrenalinizi arttırabilir veya ormanlı alan içine kurulu 32 platformdan oluşan parkurda eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Ulaşım Lokasyonu

Denizli otogarına 9km, Pamukkale travertenlerine 25km, Çardak havalimanına 70km, Denizli Tren Garına 9 km mesafede olan Teleferiğe kendi aracınızla geldiğinizde de Denizli Antalya karayolu üzerinde tabelaları takip etmeniz yeterli. Yeterinde büyük Araç otoparkı bulunmaktadır.

Denizli’de gezilecek yerler sayfasına Buradan ulaşabilirsiniz.

Denizli teleferik mobese, Denizli teleferik canlı yayınına Buradan ulaşabilirsiniz.

516 Okuma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir