Denizli’nin yer altındaki mini Pamukkalesi

Denizli’nin gizli kalmış turizm alanlarında biri olan Kaklık Mağarası Denizli’nin yer altındaki mini Pamukkalesi diyebiliriz. Denizli’ye dışardan gelen misafirlerin pek ziyaret etmediğini düşündüğümüz Kaklık Mağarası bazı konularda Pamukkale’den daha cazip durumda. Bu nedenle Kaklık mağarasını rotanız içerisine katmanızı tavsiye ederim.

Kaklık Mağarası’nı birçok mağaralardan ayıran özelliklerinden biri buranın aslında obruk olması. Mağaraya vardığınızda psikolojik olarak civardaki dağlara tırmanacağınızı sanıyorsunuz ama bir anda ovaya yöneliyorsunuz. En azından ben ilk gittiğimde şaşırmıştım. Neyse devam edelim. Karşınıza giriş kapısı gelecek. Civarda hafif bir kükürt kokusu var insanı rahatsız etmiyor. Hemen kokuya alışıyorsunuz. Düşük ziyaret ücreti ödeyerek ilerliyorsunuz ve karşınızda kocaman bir çukur. Merdivenlerden aşağıya indiğinizde sarkıklar, dikikler sizi karşılıyor ama bir görüntü daha var. Pamukkale travertenlerine benzeyen görünümleriyle bezenmiş mağara duvarları sizi gerçekten etkileyecek. Mağaranın su giriş olan bölümünden şelalenin sesi mağara içinde yankılanıyor. Bu suyun bazı cilt hastalıklarına iyi geldiği biliniyor.

Kaklık mağarasından çıkıp biraz ilerlediğinizde sizi havuz karşılayacak. Hem yeme içme ihtiyacınızı hem de kükürlü suyla dolu havuzda yüzme deneyiminde bulunabilirsiniz. Bu nedenle Kaklık mağarasına ziyarete gelecekseniz hafta içi gelmenizi ve yanınızda mayonuzu da almanızı tavsiye ederiz. Pamukkale’ye göre uygun fiyat ve havuzunda da uygun bir ücret vererek yüzme şansınız var. 2021 sezon fiyatları için Kaklık Mağarası güncel bilgileri ve diğer görselleri ilerleyen günlerde sizlerle paylaşacağım.

Denizli’nin yer altındaki mini Pamukkalesi nerede, Kaklık mahallesi deri organize yolu üzerinde bulunmaktadır.

Yazımızı paylaşarak bizleri destekleyip, motive edebilirsiniz.

Sosyal medya platformlarından bizi takip edebilirsiniz

Denizli’de gezilecek yerler sayfasına Buradan ulaşabilirsiniz.

Videolara Buradan ulaşabilirsiniz.

110 Okuma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir